Iva a Miloslav Bauerovi
Tel.: +420 602 186 740  Cesta naděje - facebook
 
 

Zelené potraviny

 
     
 

Chlorella
Chlorella pyrenoidosa je sladkovodní jednobuněčná řasa známá od roku 1890. Objevil ji vědec M. W. Beijerinck. Řasa kulovitého tvaru na naší planetě údajně přežívá již 2,5 miliardy let.
Chlorelle se přezdívá také přírodní antibiotikum. Díky látce chlorellin má totiž výrazné antibakteriální účinky. Běžně se užívá ve formě tablet. K sehnání je ale i kosmetika z chlorelly. Obsahuje růstový faktor CGF, který podporuje buněčný růst. Tato složka má vliv na posílení organismu. Další složkou je chlorofyl, který se podílí na zlepšení krevního obrazu. Také urychluje hojení ran a zabraňuje zánětům. Chlorella obsahuje dvakrát více bílkovin než luštěniny - z 60 % ji tvoří rostlinný protein. V chlorelle se nachází také některé vitamíny a minerály. Je bohatá na vitamín A, H, D, C a vitamíny skupiny B. Z minerálů obsahuje železo, zinek, fosfor nebo hořčík. Chlorella obsahuje i takzvaný tryptofan, látku, ze které se syntetizuje serotonin – známý to hormon štěstí.  
 
Ječmen
Ječmen mnozí z vás ochutnali jen v podobě chleba, krup, vloček nebo piva.  Ječmen patří mezi nejstarší zemědělské plodiny. Vyskytuje se již v čínské a indické mytologii, archeologicky je doložen již v prehistorických dobách v Evropě, Asii a Africe. Na naše území přinesly ječmen stěhovavé národy z jihozápadní Asie asi před pěti tisíci lety.
Mladý ječmen
Myslíte, že je ječmen jen obyčejné obilí? Ale kdepak. Všimněte si,  jakou má v sobě obrovskou sílu a potenciál, vyrostou po něm velká zvířata, jako je například kůň. Ječmen má nejvyšší hodnotu pro lidský organismus, kdy začíná vytvářet zelené lístky.
Když mladý ječmen roste, získává obrovské množství živin a energie ze země, vody, vzduchu a slunce. Zelený ječmen díky tomu obsahuje velké množství vitamínů, minerálů, stopových prvků, aminokyselin, antioxidantů, enzymů, chlorofylu a dalších živin ve formě, kterou naše tělo dokáže velmi dobře vstřebat a využít.
Mladý ječmen působí zásadotvorně a upravuje tak pH vnitřního prostředí těla. Zlepšuje krevní obraz, zpomaluje buněčné stárnutí, je prospěšný při zácpě, kožních problémech a chudokrevnosti. Podporuje imunitu, pomáhá udržovat správnou hladinu cukru a cholesterolu, snižuje únavu, urychluje hojení. V období těhotenství a kojení se také pití zeleného ječmene doporučuje.
4 roky jsme vegetariáni, zelené potraviny jíme denně, máme velmi kvalitní zdroj. Jestli chcete, můžeme se o něj podělit.

Kurzy a semináře http://www.cestanadeje.cz/kurz-vstup.html

 
     
     
  Cesta naděje - facebook

 
     
  Zelené potraviny  
 
Zelené potraviny
 
     
Copyright © 2016 Cesta naděje - Pomáháme Vám měnit životy - MAPA WEBU WEBMASTER: ZMORWARE PRODUCTION (AS)
 

Nabídka kurzů a seminářů

 

Metody s nimiž pracujeme

 

Články

 

Kontakty

O nás

Fotogalerie

Webináře

Úvodní stránka

 
         
linka seda