Iva a Miloslav Bauerovi
Tel.: +420 602 186 740  Cesta naděje - facebook
 
 

Smetánka lékařská - pampeliška

 
     
 

Jde o jednu z nejvíce rozšířených bylin po celém světě. Roste doslova všude, jsou jí celé louky i trávníky. Roste po celý rok a dokonce se dá najít i v zimě, pokud není přikrytá sněhem. Neexistuje snad ani dítě, které by jí neznalo a i přesto ví o jejich nesmírně silných léčících účincích jen málokdo.
Čaj z pampelišky působí na rakovinové buňky tak silně, že se  už po dvou dnech začínají rozpadat. Zároveň ale nemá žádné škodlivé účinky na buňky zdravé. Tato rostlinka je ale i přes svou širokou medicínskou využitelnost často zanedbávaná. Jediné, co pro její získání musíme udělat je její nasbírání z čistých míst. Tam, kde neleží příliš blízko cesty.
Naše moudré maminky a babičky dělali z pampeliškových květů sirup, protože znali jejich léčivé účinky. Co však ještě nevěděli je fakt, že tyto květy mohou pomoci i pacientům s rakovinou.
Kořen silnější jako chemoterapie
Vědci objevili, že kořínek pampelišky je při ničení rakovinových buněk účinnější jako chemoterapie. Dokáže totiž kompletně usmrtit rakovinové buňky, bez toho aniž by poškodila ty zdravé.
Kromě protirakovinových účinků má pampeliška i následující vlastnosti:
•    Pomáhá při alergiích
•    Snižuje krevní cholesterol
•    Vylučování žluči
•    Detoxikace jater
•    Močopudné
Obsahuje mnoho důležitých vitamínů a minerálů, jako například B6, thiamin, riboflavin, vitamin C, železo, vápník, draslík, zinek, hořčík a kyselinu listovou.  V jedné misce s 55 gramy pampeliškových listů najdete až na 535 % potřebné denní dávky vitamínů K a 112 % vitamínu A. To všechno se o pampeliškách ví celé roky.
Jak připravit pampeliškový čaj
Pampeliškový čaj se připravuje obvykle ze sušeného mletého kořene. Použít můžete i jemně nakrájený čerstvý kořen. Přibližně 1 až 2 čajové lžičky kořene (podle chuti a závažnosti onemocnění) zalijte 2,5 dcl vroucí vody a nechte vyluhovat přibližně 15 minut.
Čaj pijte 2 až 3 krát denně, nejlépe před jídlem. Užívá se několik měsíců. Některé zdroje uvádějí, že i listy pampelišky mají určité protirakovinné účinky. Pro přípravu čaje proto můžete zvážit použití směsi kořene a listů.

Kurzy a semináře http://www.cestanadeje.cz/kurz-vstup.html

 
     
     
  Cesta naděje - facebook

 
     
  Smetánka lékařská  
 
Smetánka lékařská
 
     
  Zdraví v přírodě  
 
Zdraví v přírodě
 
     
Copyright © 2016 Cesta naděje - Pomáháme Vám měnit životy - MAPA WEBU WEBMASTER: ZMORWARE PRODUCTION (AS)
 

Nabídka kurzů a seminářů

 

Metody s nimiž pracujeme

 

Články

 

Kontakty

O nás

Fotogalerie

Webináře

Úvodní stránka

 
         
linka seda