Iva a Miloslav Bauerovi
Tel.: +420 602 186 740  Cesta naděje - facebook
 
 

Prastaré tajemství stromů a lidské povahy podle Keltů

 
     
 

Keltové se nevěnovali vesmíru a hvězdám tolik, jako stromům. Spojovali narození s určitým druhem stromu. Keltové střídají celkem sedmnáct různých stromů zběhem půl roku, pak se jejich vliv opakuje znovu.

Jabloň
Citlivá a impulsivní
23.12.-1.1.
25.6.- 4.7.
Ovocný strom představuje lidi naplněné zvláštním kouzlem. Jabloň miluje změnu. . Není lakomá a lidem velmi důvěřuje. Má talent prožít pestrý a zajímavý život.

Jedle
Vznešená a pečlivá
2.1.-11.1.
5.7.-14.7.7
Strom krásy symbolizuje člověka obdařeného chladným půvabem. S nedůvěřivostí si prohlíží okolní svět, který ho v jeho činech jen pramálo ovlivňuje. Často trpí pocitem osamělosti. Každou práci vykonává velmi pečlivě a zodpovědně. Když se ale zamiluje doopravdy, je její láska bezbřehá
Jilm
Ctižádostivý a oddaný
12.1.-24.1.
15.7.-25.7.
Statný strom symbolizuje fyzicky přitažlivé lidi. Vyznačují se duševním klidem a pohodou. Jsou ctižádostiví a pracovití. Daří se jim i ve vedoucím postavení. Milostný život s Jilmem není jednoduchý.

Cypřiš
Šťastný a milující
25.1.- 3.2.
26.7.- 4.8.
Silný strom, šťastný a zdraví člověk. Velmi klidný jedinec, srší optimismem a humorem. Miluje přírodu a cestování. Nesnáší konflikty, jsou obětaví.

Topol
Náročný a rozporuplný
4.2.-8.2.
1.5.-14.5.
5.8.-13.8.
Mohutný strom, lahodí oku a nestárne. Osoba narozená v jeho znamení bývá fyzicky krásná. Zvláště ženy vynikají takovým půvabem. Není domýšlivý, naopak velmi obětaví., velmi často dělá dobré skutky. Na druhou stranu bývá nepochopený a osamocen, protože málo kdy nachází ve vztahu uspokojení.

Cedr
Nápaditý a toužící po dobrodružství
9.2.-18.2.
14.8.-23.8.
Vzácně krásný strom. Člověk narozený v jeho znamení se těší dobrému zdraví, sebejistotě a rozhodnosti. Srší tvůrčím potenciálem, je pracovitý k práci přistupuje uvážlivě. Cedr miluje dobrodružství, nesnáší přetvářky. V partnerských vztazích je spíše nesmělý.

Borovice
Houževnatá a v lásce zranitelná
19.2.- 29.2.
24.8.-2.9.
Dekorativní strom symbolizuje lidi, kteří umějí zdůraznit své přednosti. Miluje útulný domov a rodinné zázemí. Nesnáší, když mu věci nevychází. Raději riskuje. Ohledně vztahů je velmi emoční, je přecitlivělá na zklamání.

Vrba
Sebevědomá a rozmarná
1.3.- 10.3.
3.9.-12.9.
Pružný strom symbolizuje citlivou osobu, která cítí nedoceněná a nepochopená. Ve Vrbě se spojují dvě povahy – první je snivá, druhá plná neklidu. Je v ní dost velký rozpor. Žít s ní vyžaduje značnou dávku trpělivosti, někdy se chová jako malé dítě. Její předností je, že umí naslouchat druhým, je doktor lidských duší.

Lípa
Zasněná a trpělivá
11.3.- 20.3.
13.9.-22.9
Silný krásný strom, tak typický pro naši krajinu. Člověk narozený v jeho znamení je plný šarmu, ale uvnitř probíhá velký boj. Touží po pohodlí, když je potřeba dokáže zabrat. Vyváří kolem sebe přátelskou atmosféru, dokáže naslouchat. V lásce bývá žárlivá a panovačná.

Dub
Silný a energický
21.3.
Statný strom svou vitalitou určuje sílu a energii dané osobě. Vyznačuje se odvahou, živočišností. Neohroženě brání slabší, nesnáší pokrytectví. Patří mezi lidi přímé, je skvělým partnerem pro ty, kteří hledají sílu, poctivost a chápavost. Nesnáší nemoci a léky.

Oliva
Diskrétní a vyrovnaná
23.9.
Oliva je symbolem moudrosti, blahobytu, slávy a silného zdraví. Lidé v tomto znamení mají ze všech nejvyrovnanější povahu. Jsou optimističtí, laskaví a trpěliví. Často bývají velmi vzdělaní, ale nesmělí. Mají cit pro spravedlnost.

Líska
Laskavá a netrpělivá
22.3.-31.3.
24.9.-3.10.
Líska je nenáročný keř zrovna jako lidé narození v tomto období. Jsou nenápadní, nemají rádi okázalost, předvádění se, přesto a okolí mají úžasný vliv. Jejich intuice je velmi rozvinutá. V partnerské vztahu jsou často nepředvídatelní, není to s nimi úplně jednoduché.

Jeřáb
Přívětivý a zatvrzelý
1.4.-10.4.
4.10.-13.10
Velmi odolný strom, lidé zrození v tomto znamení se, dokáží postavit proti obtížím osudu. Přemýšlejí o zákonitostech tohoto světa a s chápavým úsměvem přecházejí poklesky své i druhých. Jsou manuálně zruční. Milují vášnivě, ale jsou nestálí. Pro druhé dokáží udělat maximum.

Javor
Pevný a uzavřený
11.4.-20.4.
14.10.-23.10.
Poetický stromu, vyvolávají představu hudby a poezie. I lidé narození v jeho znamení jsou citliví. Svou nesmělost a zdrženlivost skrývají za siláckými slovy a velkými gesty. Člověk narozený ve znamení Javoru je originální a nepřehlédnutelný. Když si oblíbí nějaký obor, velice v něm vynikne.

Ořešák
Vytrvalý a žárlivý
21.4.-30.4.
24.10.-11.11.
Statný strom, který nepřehlédnete. Podobný je i člověk zrozený v tomto znamení. Má půvab a šarm, je sebevědomý a zvyklý spoléhat sám na sebe. Je v něm plno rozporu a strachu o existenci. Chybí mu pružnost, obdivuje všechny, kteří jsou inteligentnější než on.

Kaštan
Spolehlivý a tvrdohlavý
15.5.- 24.5.
12.11.- 21.11.
Mohutný strom poskytující blahodárný stín i v největších parnech. Člověk narozený ve znamení Kaštanu má smysl pro spravedlnost, hájí práva svá i bližních. Miluje rodinný život, je oddaným partnerem. Pokud má milujícího partnera, dokáže mnoho věcí.

Jasan
Přátelský a věrný
25.5.- 3.6.
22.11.-1.12.
Ztepilý strom, má rád prostor a slunce. . Člověk v tomto znamení projasňuje okolí, jejich energie záři. Pokud jim však něco nevychází, stáhnou se a čekají na novou příležitost.. Jsou ctižádostiví a velmi schopní. Jasan vždy dokáže vykouzlit teplo domova

Habr
Přemýšlivý a pořádkumilovný
4.6.-13.6.
22.11.-1.12.
Pevný strom, rostoucí v polostínu. Člověk narozený v jeho znamení je pořádkumilovný, dbá o svůj vzhled. Úspěchy druhých v něm vyvolává závist. I v lásce je Habr dost náročný, chce prožít něco neobyčejného, zcela zázračného, ale sám nedokáže vyvinout patřičnou iniciativu.

Fíkovník
Něžný a líný
14.6.-23.6.
12.12.-21.12.
Originální a nezávislý je člověk narozený ve znamení Fíkovníku. Šíří kolem sebe bezstarostnost. Má vrozenou intuici, je oblíbený. Těší se z maličkostí každého dne. Miluje děti a zvířata a oni milují jeho. Obtížné překážky neřeší, neboť je dost pohodlný. Někdy působí dojmem povrchního člověka, ale opak je pravdou! Vše, co chce, také uskuteční. Miluje rodinný život, jeho vřelost a kamarádství z něho dělají jednoho z nejzábavnějších partnerů i rodičů.

Bříza
Bystrá a nedůtklivá
24.6.
Elegantní strom symbolizuje osobu jemnou a citlivou. Největší potíže mají tito lidé sami se sebou. prožívá Bříza sama se sebou, mají v sobě mnoho nejistoty. Pokud pracuje se sebevědomým člověkem, podává skvělé výkony. Miluje přírodu a rozumí jí. V lásce se umí rozdat, v citech je stálý.

Buk
Vytrvalý a přísný
22.12.
Buk, strom s mohutnou korunou. Jsou to lidé, kteří začínají žít a ž kolem čtyřicátého roku Potřebují načerpat životní zkušenosti. V mládí mívají potíže sami se sebou, a proto ve své blízkosti potřebují člověka, který jim bude oporou.

Kurzy a semináře http://www.cestanadeje.cz/kurz-vstup.html

 
     
     
  Cesta naděje - facebook

 
     
  Prastaré tajemství stromů a lidské povahy podle Keltů  
 
Prastaré tajemství stromů a lidské povahy podle Keltů
 
     
Copyright © 2016 Cesta naděje - Pomáháme Vám měnit životy - MAPA WEBU WEBMASTER: ZMORWARE PRODUCTION (AS)
 

Nabídka kurzů a seminářů

 

Metody s nimiž pracujeme

 

Články

 

Kontakty

O nás

Fotogalerie

Webináře

Úvodní stránka

 
         
linka seda