Iva a Miloslav Bauerovi
Tel.: +420 602 186 740  Cesta naděje - facebook
 
 

Myšlenky a realita

 
     
 

Lidé se málo kdy zabývají svými vlastními myšlenkami. Až budete příliš stresováni nebo rozčíleni, zeptejte se, jakou záležitostí se to zabýváte.
Myšlenka je neškodná, dokud v ní neulpíváme a nebereme jako ji fakt. Když nenasloucháme a nezkoumáme naše myšlenkové procesy, nevědomky tvoříme svou realitu. Vědci zabývající se psychikou přišli na jedno: „levá mozková hemisféra má sklony k tomu, aby vytvářela verbální příběhy, které nemusejí být v souladu s pravdou. Levá polovina mozku splétá svou zprávu tak, aby přesvědčila sebe i vás, že je vše plně pod kontrolou.“
Proto je důležité pracovat se svojí vědomou myslí.
„Měl by být sníh, je leden“. „Měla bych po Vánocích zhubnout“. Mělo by nebo nemělo by to je naše snaha, vnutit svá přesvědčení realitě. Když příjmu, svou postavu, až pak na ni mohu s úspěchem provádět pozitivní změny. Když se budu nadále zraňovat, nikam se nedostanu.
Začít můžete s drobnostmi nebo i pro vás s velkými věcmi, které jsou příčinou vašeho strádání. Postačí se naučit pracovat s myšlenkami, které vás vyvádějí z rovnováhy. Chtění, aby realita byla jiná, je beznadějné: kočku nikdy nenaučíš štěkat.

Zapište si reakce necenzurované a plně emocionální: Kdo vás nejvíce rozčiluje a zklamává? Jak se chci změnit? Co si o druhých myslíte? Jakou situaci už nechcete zažít? Použijete-li tyto otázky na konkrétní potíže, umožní vám to uvidět situaci v jiném světle.
Vše je o jednom, o neprozkoumaném přesvědčení. Naučte se prozkoumávat všechna přesvědčení, která vám způsobují větší či menší potíže.

Kurzy a semináře http://www.cestanadeje.cz/kurz-vstup.html

 
     
     
  Cesta naděje - facebook

 
     
  Přicházející inspirace  
 
Přicházející inspirace
 
     
Copyright © 2016 Cesta naděje - Pomáháme Vám měnit životy - MAPA WEBU WEBMASTER: ZMORWARE PRODUCTION (AS)
 

Nabídka kurzů a seminářů

 

Metody s nimiž pracujeme

 

Články

 

Kontakty

O nás

Fotogalerie

Webináře

Úvodní stránka

 
         
linka seda